Sütlaç Kalori Nedir ve Kaç Olmalıdır?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sütlaç Kalori Nedir ve Kaç Olmalıdır?

Sütlaç Kaç Kalori, Herkesin bayılarak yemiş olduğu sütlaç şeker, pirinç ve sütten yapılan bir sütlü tatlı çeşidi olduğundan dolayı şerbetli tatlı çeşitlerine göre kalori miktarı çok daha yüksek tatlı çeşididir. Bunun nedeni ise yüksek miktarda pirinç ile toz şeker kullanılarak yapılan her tatlı doğal olarak çok daha yüksek kalori içerir. Mesela tam altı kişilik bir sütlaca tam 2,5 su bardağı toz şeker kullanılarak yapılır. Bu miktarda tam bin dört yüz kaloriye denk gelir. Sütlaç tatlısının malzemelerinden yalnızca toz şekerden gelecek olan kalori 1400 kalori olursa tam bir porsiyon sütlaçta yalnızca toz şekerden gelecek olan kalori miktarı 235 kalori olmaktadır. Bu sebepten dolayı sütlacın tadından yine de tadalım der iseniz diyet sütlaç yaparak şeker miktarını düşürmüş olursunuz. Diyet sütlaç yiyerek toz şekerden gelecek olan kalori miktarını tam 235 kaloriye çekmiş olursunuz ama bu seferde istediğiniz sütlaç lezzetini alamazsınız.

Sütlaç Kalori Miktarı

Her insanın yapmış olduğu yemek tarzı kesinlikle farklı olur. Genelde yapılan tatlı ya da yemeklerde kullanılan ana malzemeler aynı olurken kişinin isteğine bağlı olarak kullanılan bazı malzemeler farklılık göstermektedir. Bu ek malzemelerinde kullanılması ya da ana malzemelerin miktar farkından her kişinin yapmış olduğu kalori oranı da mutlaka değişkenlik göstermektedir. Özellikle de tatlıları kimi insan çok şekerli sever iken kimi insanda daha az şekerli sevmektedir. Bu sebepten dolayı da tatlı yaparken kullanılan şeker miktarına göre kalori miktarı da farklılık gösterir. Standart malzemeler kullanılarak yapılan bir porsiyon sütlaç da tam 380 kalori vardır.

Diyet Yaparken Sütlaç Yenir mi?

Eğer diyet yapıyor iseniz kesinlikle sütlaç yememeniz gerekiyor. Sütlacı çok seviyorum diyor iseniz o zaman diyet sütlaç yemeniz daha doğru olur. Ancak nasıl olsa diyet sütlaç yiyorum deyip de gün aşırı yememek kaydı ile. Haftada en az bir gün diyet listenizde yer vererek o gün diğer yiyeceklerden gelecek olan kalori oranını kısmanız gerekir. Sütlaç yediğiniz gün mutlaka bir saat kadar egzersiz yapmanız yemiş olduğunuz sütlacın kalori miktarını azaltır.

Sütlaç Kalori Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sütlaç Nasıl Yapılır?

Sütlaç Nasıl Yapılır?

Fırın Sütlaç Kaç Kalori?

Fırın Sütlaç Kaç Kalori?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kremalı Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Kremalı Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Limonlu Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Limonlu Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Oktay Usta Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Oktay Usta Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Ardanın Mutfağı Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Ardanın Mutfağı Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Sade Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri

Sade Sütlaç Tarifi ve Malzemeleri